Europosłowie interweniują w sprawie Puszczy Białowieskiej

Europosłanka Róża Thun wraz z innymi posłankami i posłami do Parlamentu Europejskiego podpisała się pod pytaniem skierowanym do Komisji Europejskiej dotyczącym planowanej wycince drzew na terenie Puszczy Białowieskiej.

Europosłowie chcą wiedzieć czy to prawda, że zgodnie z tym co twierdzą Lasy Państwowe, Komisja Europejska nie sprzeciwiła się nowemu zakresowi wycinki zaproponowanemu przez polski rząd w dwóch z trzech nadleśnictw na terenie Puszczy Białowieskiej, a jeśli tak, to jak to uzasadnia, w świetle swoich wcześniejszych działań w tym temacie oraz osiągnięcia celów strategii na rzecz bioróżnorodności.

Przypomnijmy, że w lutym 2021 roku Komisja Europejska uznała, że Polska nie wykonała wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie ochrony Puszczy Białowieskiej i zgodnie z art. 260 Traktatu o funkcjonowaniu UE, wysłała do polskich władz kolejne wezwanie do usunięcia uchybień, tym razem w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

W przypadku braku reakcji ze strony Polski, KE może skierować skargę do TSUE z wnioskiem o nałożenie na Polskę kary finansowej. 

Zobacz inne działania europosłanki Róży Thun na rzecz ochrony klimatu i środowiska:

Przekop Mierzei Wiślanej – najdroższa dewastacja w historii Polski?

Róża Thun: Walka z globalnym ociepleniem staje się faktem

Róża Thun interweniuje w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...