ZAPROSZENIE: Solidarny z Białorusią Łyk Wolności

Gościem specjalnym będzie Jana Shostak.

Europosłanka Róża Thun, Jerzy Meysztowicz oraz Komitet Obrony Demokracji Małopolska tradycyjnie zaprasza 4 czerwca na świętowanie rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 r. W tym roku w związku z sytuacją na Białorusi, organizatorzy specjalnie zapraszają tych, którzy chcą wyrazić solidarność z braćmi i siostrami, którzy walczą z reżimem Łukaszenki o wolność i prawdziwe wybory.

Do Krakowa przyjedzie Jana Shostak, która w ostatnich dniach stałą się liderką solidarnościowej akcji wspierającej protestujących na Białorusi. Jej symbolem jest dzisiaj minutowy krzyk, który zapewne usłyszymy także na ul. Pijarskiej 5.

Jak zaznacza Europosłanka Roża Thun: „Dzisiaj Białorusinów i Polaków łączy też walka o praworządność. Spotkajmy się, aby dodać sobie wiary i energii do wytrwałej walki o demokrację”.

Jerzy Meysztowicz dodaje „Wypijemy toast za tych, którzy walczyli w 1989 roku i walczą nadal o demokratyczną Polskę i o Białoruś. I za to, żebyśmy mieli siłę, wytrwale, ponad wszystkim co nas różni, walczyć do zwycięstwa!”

Do zobaczenia w piątek 4 czerwca o godz. 18.00 (ul. Pijarska 5).

Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Proszą o zabranie ze sobą biało-czerwonych flag Polski i Białorusi oraz flag unijnych!

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63