170 mln obywateli UE codziennie cieszy się z darmowego roamingu!

– Teraz czas na zmiany w unijnym rozporządzeniu, ponieważ musimy przedłużyć obowiązujące przepisy i je dopracować – mówi Róża Thun.

Europosłanka Europejskiej Partii Ludowej została sprawozdawczynią opinii Komisji Rynku Wewnętrznego Parlamentu Europejskiego dotyczącej roamingu na terenie UE i przygotowała projekt raportu w tej sprawie.

W projekcie raportu znalazły się m. in. takie kwestie do uregulowania, jak:

– zapewnienie dostępności takiej samej prędkości internetu za granicą, jaką mamy w kraju (z badań wynika, że co trzeci podróżny narzeka na mniejszą prędkość internetu mobilnego w roamingu niż ta, jaką ma zazwyczaj u siebie),

– zapewnienie dostępności do informacji o numerach alarmowych w kraju pobytu,

– zapewnienie jasnej i pełnej informacji o kosztach używania sieci podczas podróży samolotem lub statkiem (koszty mogą być bardzo wysokie, gdyż telefon łączy się z sieciami nienaziemnymi).

Ponadto popieram obniżkę opłat hurtowych pomiędzy operatorami. To zwiększy konkurencyjność tego rynku i zmniejszy ewentualne dodatkowe opłaty konsumentów, które rzadko bo rzadko, ale czasem się jeszcze zdarzają. Na środowym (26 maja) posiedzeniu Komisji IMCO przedstawię wyżej wymienione propozycje pod głosowanie – dodaje europosłanka Róża Thun.

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...