Aktualności

Sukces! Róża Thun od dziś wiceprzewodniczącą Komisji IMCO PE!

Kandydatura europosłanki z Krakowa została przyjęta przez aklamację.

Bruksela/ Kraków 20.07.2019 r.

Europosłanka Grupy EPL Róża Thun pracująca już trzecią kadencję w Parlamencie Europejski została wybrana dziś na wiceprzewodniczącą Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów IMCO. Kandydatura posłanki z Krakowa została przyjęta przez aklamację. 

Dziękuję za zaufanie członkom komisji. Wierzę, że uda nam się  w tej kadencji doprowadzić wiele spraw do końca. Na przykład obejmiemy treści cyfrowe prawem zakazującym geoblokowania. Musimy wrócić do niezałatwionego problemu podwójnej jakości produktów. Nie ma czasu do stracenia. Wspólny rynek to wielka sprawa, ale przede wszystkim to ciężka praca. – powiedziała po posiedzeniu Komisji Róża Thun.

W poprzedniej kadencji europosłanka pełniła funkcję wice-koordynatorki (z ramienia grupy EPL) w Komisji IMCO i była sprawozdawcą raportów legislacyjnych dot. zakazu geoblokowania, czy też poprawy bezpieczeństwa na drogach. Była zaangażowana w prace nad obniżką cen połączeń międzynarodowych oraz walczyła o przepisy zakazujące podwójnej jakości produktów. Więcej informacji o pracach posłanki na stronie www.rozathun.pl

Kontakt:

Dla mediów: + 690 690 089

Biuro Parlamentarne Róży Thun

w Krakowie: +12 428 29 29, biuro@rozathun.pl

w Brukseli: + 32 2 284 53 01,

 rozathun@europarl.europa.eu www.rozathun.pl

facebook/rozathun

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...