Aktualności

Oświadczenie Róży Thun w związku z dzisiejszym aktami agresji w Kielcach i Busku-Zdrój.

Oświadczenie z dnia 18 maja 2019 r.

18 maja 2019 r.

 
Oświadczenie Róży Thun w związku z dzisiejszym aktami agresji w Kielcach i Busku-Zdrój.

Eskalacja przemocy rozkręca się w najlepsze. Począwszy od sławetnych szubienic, przez porównywanie mnie przez Ryszarda Czarneckiego do „szmalcowników”  i usiłowanie pozbawienia mnie polskiej tożsamości przez Tomasza Sakiewicza oraz liczne oszczerstwa, obrażanie, po groźby pozbawienia życia, które zgłaszam na policje i do prokuratury – sprawcy pozostają bezkarni. Ostatnio moje materiały wyborcze są notorycznie niszczone, zrywane, oznaczane swastykami, wiadomymi wąsikami i obraźliwymi napisami. Myślałam, ze hejt, mowa nienawiści, szczucie dotyczą mnie osobiście, ale niestety dotknięci zostali wolontariusze, którzy pomagają mi w kampanii. 


Dziś w Kielcach, trzy młode osoby (19,17,17 l.), które rozdawały moje ulotki w koszulkach z napisem „ROZA Grafin von Thun und Hohenstein. Konkretnie. Dla Ciebie” zostały oblane fekaliami.  Tym barbarzyńskim aktem  została przekroczona ich nietykalność cielesna oraz zostało po raz kolejny naruszone prawo. Na dodatek wcześniej radny miejski z Buska-Zdroju, który dziś ugodził nożem policjantów, groził jednej z wyżej opisanych poszkodowanych osób, w trakcie kiedy rozdawała moje materiały wyborcze.


Wiemy już przecież, że słowa przeradzają się w czyny. Nienawiść i kłamstwo, szczucie i oszczerstwa lejące się z ust polityków partii rządzącej oraz mediów tzw. publicznych maja co raz częściej drastyczne skutki. Jestem w drodze do Kielc, aby spotkać się z poszkodowanymi.

Zapraszam media na briefing dotyczący tej sytuacji. Godzina 20:45 róg Paderewskiego i Sienkiewicza w Kielcach. Towarzyszyć mi będzie radny Michal Braun oraz jeden z poszkodowanych.

Róża Thun

Kontakt w Kielcach: + 48 665 083 079

Kontakt dla mediów:

Jakub Klich

tel. +48 690 690 089

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63