Aktualności

Róża Thun, Barbara Kudrycka, Michał Boni organizatorami Poland’s Street Pulse

Wystawa w Parlamencie Europejskim

Bardzo zależy nam, by Polska w Europie nie miała twarzy Kaczyńskiego i PiS. By Europa nie straciła w nas wiary, by wiedziano, że w Polsce tysiące ludzi wychodzi na ulice w obronie demokracji – powiedziała Europosłanka Róża Thun 

4 września w Parlamencie Europejskim odbyła się wystawa „Poland’s Street Pulse”. Zaprezentowano zdjęcia z protestów w Polsce autorstwa światowej sławy reporterów – Chrisa Niedenthala i Wojciecha Kryńskiego.

Twórcy zdjęć od przeszło 1,5 roku towarzyszą tłumom protestujących obywateli na ulicach polskich miast, pod sądami, Pałacem Prezydenckim, Sejmem i Senatem. Zdjęcia ukazują determinację Polaków w walce o wartości europejskie i przestrzeganie polskiego prawa. 

Róża Thun tak podsumowuje wydarzenie: – WOLNOSĆ! RÓWNOŚĆ! DEMOKRACJA! grzmią demonstranci pod polskimi i unijnymi flagami na ulicach w Polsce. Nie ustajemy w obronienaszych wspólnych, europejskich wartości, brutalnie deptanych przez partię rządzącą naszym krajem. Dziś korzystamy z dzieła wielkich, światowej sławy fotografów, żeby poprzez piękne i wzruszające zdjęcia wzmocnić naszą wiarę w Wolną i Demokratyczną Polskę w Unii Europejskiej.

Wystawę zorganizowali: Róża Thun, Barbara Kudrycka i Michał Boni – Posłowie Europejskiej Partii Ludowej

Relacja wideo z wernisażu: https://www.facebook.com/rozathun/videos/2396581180371235/

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63