Aktualności

Zadbajmy o #WolneWybory

Trwa akcja #WolontariuszeWolnychWyborów – Róża Thun regionalnym pełnomocnikniem akcji. Ponad 300 osób na pierwszym szkoleniu w Krakowie!

26 czerwca w Hali Expo w Krakowie odbyło się pierwsze z serii szkoleń dla społecznych obserwatorów wyborczych.  Spotkanie miało na celu merytoryczne przygotowanie wolontariuszy do pracy. Zorganizowali je wspólnie KOD Małopolska, Obywatelska Kontrola Wyborów oraz Wolontariusze Wolnych Wyborów, których regionalną koordynatorką jest Posłanka Róża Thun.

W trakcie szkolenia, w którym wzięło udział około 300 uczestników w różnym wieku, dr hab. Grzegorz Kuca z Katedry Prawa Ustrojowego Porównawczego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawił podstawy prawne procesów wyborczych w praktyce polskiej i światowej. 

Wykład zakończył się serią praktycznych porad dla wolontariuszy, którzy postanowili zostać Społecznymi Obserwatorami w trakcie nadchodzących wyborów samorządowych.  Z ilości pytań i przebiegu dyskusji, która trwała jeszcze długo po zakończeniu wykładu, można wnioskować, że na kolejnym szkoleniu frekwencja będzie jeszcze wyższa.

Zadbajmy o #WOLNEWYBORY 

Aby zostać wolontariuszem, wypełnij formularz: 

1. Na stronie WWW – Wolontariuszy Wolnych Wyborów

2. Na stronie Obywatelskiej Kontroli Wyborów

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63