Aktualności

Róża Thun złożyła w sądzie pozew przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi

Zapowiada pozew przeciwko Ryszardowi Czarneckiemu

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Warszawie Róża Thun złożyła pozew przeciwko Panu Tomaszowi Sakiewiczowi, a w najbliższych dniach, w tym samym sądzie złoży pozew wobec Pana Ryszarda Czarneckiego. To reakcja na słowa obu Panów pod adresem Europosłanki. Pierwszy z nich 13 sierpnia ub. roku w programie TVPINFO „Bez Retuszu” zarzucił jej „że nie czuje się Polką”. Ryszard Czarnecki natomiast w styczniu tego roku w wywiadzie dla Niezależna.pl oraz na swoim blogu nazwał Europosłankę „szmalcownikiem”.  

Róża Thun żąda od obu Panów, w niezależnych od siebie pozwach, publicznych przeprosin oraz wpłat po 25 000 PLN na organizacje: GFPS Polska, Akcja-Demokracja, Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu i Forum Dialogu.

Jak podkreśliła europosłanka, Tomasz Sakiewicz na budowaniu „przemysłu pogardy”, wykluczaniu ludzi ze wspólnoty narodowej buduje swój osobisty majątek. Jego działania, łamiące wszelakie standardy publicznej dyskusji, to zaplanowana strategia medialna obliczona na budowę imperium medialnego bazującego na języku nienawiści i ksenofobii. Wg Europosłanki z Krakowa, tożsamość narodowa czy kulturalna to dobro każdego człowieka, które powinno być chronione w sposób szczególny.

Natomiast zdaniem europosłanki, Wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki dla swojej osobistej, politycznej i medialnej promocji użył słowa, które obrażają miliony Polaków i stanowią atak na pamięć historyczną o Polakach i Polakach żydowskiego pochodzenia podczas II wojny światowej.

Nie mogę pozwolić na to, aby takie osoby jak pan Czarnecki psuły debatę publiczną oraz szargały pamięć tysięcy, milionów, ofiar Holokaustu. Zarówno pamięć ofiar, jak i konieczność dbania o jakość naszego życia publicznego wymagała ode mnie reakcji i złożenia pozwu wobec pana Czarneckiego – dodała Europosłanka.

Róża Thun podkreśliła, że od czasu ataków medialnych na nią otrzymała niezmiernie dużą liczbę próśb od Polaków czujących się obrażonych przez wypowiedzi Pana Sakiewicza i Pana Czarneckiego i domagających się podjęcia niezwłocznie kroków prawnych.  

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63