Aktualności

MEPAwards dla Róży Thun

Już po raz czwarty! W tym roku po raz pierwszy o wyborze kandydatów decydowało jury złożone z dziennikarzy, analityków oraz ekspertów europejskich a nie samych europosłów.


Róża Thun wybrana Europosłanka Roku po raz czwarty.


Europosłanka okazała się najlepsza w kategorii „Rynek Wewnętrzny i Ochrona Konsumentów”. Wcześniej nagrodę otrzymywała w 2011, 2013 i 2014 roku.
W tym roku po raz pierwszy o wyborze kandydatów decydowało jury złożone z dziennikarzy, analityków oraz ekspertów europejskich a nie samych europosłów.


Głosujący docenili wkład Róży Thun w rozwój jednolitego rynku cyfrowego. W roku, w którym zniesiony zostanie roaming, podkreślono jej upór i konsekwencję w uzyskaniu jak najlepszych rozwiązań dla 500 mln obywateli w całej UE. Zauważono także skuteczne zaangażowanie w usuwanie barier dla e-handlu, reformy rynku pocztowego i paczek w kontekście rozwoju internetowego handlu.  Podkreślono także jej pracę  w komisji zajmującej się „skandalem Volkswagena” i dążenia do zapewnienia Europejczykom rzetelnych i prawdziwych danych dot. faktycznych poziomów emisji.


W przemówieniu, Europosłanka zaznaczyła, że tysiące osób w Polsce demonstrujących za Europą i demokracją, pragnie pozostać w Unii Europejskiej, że pokazują, że szanuje i podzielają wspólne europejskie wartości. 


Róża Thun obecnie pracuje nad raportem dot. blokowania geograficznego, który będzie głosowany 25.04 w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. 


Zobacz także: 


Podsumowanie 1/2 kadencji Róży Thun w PE:
http://www.rozathun.pl/pl/aktualnosc/roza-thun-na-polmetek-kadencji-w-pe,239.html

Więcej informacji dot. geoblokowania :
http://www.rozathun.pl/pl/aktualnosc/geoblokowanie-co-to-jest,243.html

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63