Aktualności

#geoblokowaNIE

Róża Thun do 15 grudnia przedstawi raport w PE dot. geoblokowania. 12 grudnia prezentacja raportu Polityki Insight. „Nie ma granic w Unii, ale w Unii w Internecie już są” – podkreśla europosłanka.

Róża Thun pracuje nad rozporządzeniem dot. geoblokowania. 12 grudnia prezentacja raportu dot. problemów Polaków z kupowaniem w zagranicznych sklepach.

#geoblokowaNIE

Geoblokowanie jest współczesną formą dyskryminacji konsumentów. Najczęściej dochodzi do niej kiedy chcemy zakupić jakiś produkt lub usługę w zagranicznym sklepie internetowym. Ta praktyka polega na odmowie sprzedaży, dostarczenia produktu lub przyjęcia płatności albo gorszym traktowaniu grupy konsumentów ze względu na obywatelstwo, miejsce zamieszkania lub pobytu.

 „Tego rodzaju dyskryminacja może występować także w zakupach fizycznych, w realu, ale zdecydowanie częściej można się z nią zetknąć w sprzedaży internetowej. Staram się doprowadzić do tego, by przedsiębiorcy nie blokowali dostępu konsumentom z zagranicy. Do tego potrzebne są jasne przepisy regulujące ich odpowiedzialność – wyjaśnia Europosłanka Róża Thun

Europosłanka PO Róża Thun do 15 grudnia przedstawi Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego wstępne propozycje związane z ograniczeniem geoblokowania na wspólnym rynku unijnym.

12 grudnia 2016 r. w Warszawie odbędzie się debata „Nowa forma dyskryminacji: geoblokowanie”, podczas której zostanie zaprezentowany raport Polityki Insight dot. geoblokowania, czyli problemów Polaków z kupowaniem produktów i usług w zagranicznych e-sklepach.

Europosłanka zaprasza osoby, które doświadczyły zjawiska geoblokowanie do publikowania, na Facebooku i Twitterze pod wspólnym hasztagiem #geoblokowaNIE, przykładów takich praktyk.

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...