Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 15
Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 15
Warning: file_get_contents(https://rozathun.pl/wp-content/themes/thun/images/calendar.svg): Failed to open stream: operation failed in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 15
22-01-2015
Róża Thun szefową grupy roboczej w PE. Walczymy przeciwko barierom i blokadom. Musimy mocniej konkurować z potęgami światowymi.
Grupa robocza w PE startuje 2 marca.
W Parlamencie Europejskim powstała Grupa Robocza ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego. Jej zadaniem będzie zidentyfikowanie największych barier dla rozwoju rynku cyfrowego i przedstawienie rekomendacji w sprawie jego reformy. Spotkanie inaugurujące odbędzie się 2 marca.
W skład grupy roboczej wejdą członkowie komisji rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów, która zdecydowała o powstaniu grupy, a także posłowie innych komisji specjalizujący się w sprawach związanych z Jednolitym Rynkiem Cyfrowym. Pracami grupy kierować będzie Róża Thun (PO).
Posiedzenia grupy będą odbywały się co 2 miesiące. – To będzie platforma pogłębionej dyskusji, o konkretnych kwestiach dotyczących rynku cyfrowego, które musimy szybko zreformować, żeby Europa nie przegrała wyścigu z potęgami światowymi – mówi Róża Thun.
W spotkaniach grupy oprócz posłów udział będą brali przedstawiciele przedsiębiorców, konsumentów, a także Komisji Europejskiej i państw członkowskich.
– Musimy z jednej strony zadbać o to, by konsumenci czuli się bezpieczniej na rynku cyfrowym, a z drugiej, żeby to w Europie powstawały najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia. Do tego potrzebne jest nam dobre prawo, wspierające poszukiwanie nowych rozwiązań – dodała Róża Thun.
Spotkanie inaugurujące działalność grupy roboczej odbędzie się 2 marca.
Do najważniejszych tematów jej prac będą:
1. Wspieranie innowacji, pobudzania inwestycji i wspierania rozwoju gospodarczego
2. Stworzenie jednolitego rynku cyfrowego w UE dla przedsiębiorców i konsumentów
3. Ujednolicenie prawodawstwa
4. Zwiększenie możliwości wyboru dla konsumentów, dostępności stron internetowych i dostępu do treści cyfrowych
5. Zaufanie, bezpieczeństwo i prywatność w internecie
6. Modernizacja sektora publicznego poprzez interoperacyjność i standaryzację
/źródło: Biuro Prasowe EPL/