Róża Thun

Europosłanka

Platforma Obywatelska

„Róża od konkretów” to dla mnie coś więcej niż zgrabne hasło wyborcze

Po pierwsze to podsumowanie mojej pierwszej kadencji w europarlamencie (tutaj znajdziecie Państwo pełny raport: http://www.rozathun.pl/pl/aktualnosc/zadania-wykonane--raport-z-i-kadencji-rozy-thun-w-pe,66.html)

Po drugie zobowiązanie do budowy silnej pozycji Polski i bezpiecznej Unii Europejskiej przez następne 5 lat dla młodych ludzi, przedsiębiorców, konsumentów oraz seniorów.

 

Chcę kontynuować pracę w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego, gdyż rozwój jednolitego rynku to właśnie budowa bezpiecznej przestrzeni, w której Polacy mogą rozwijać swoje przedsiębiorstwa, uczyć się, korzystać z dobrodziejstw internetu. To UE konkretów dla obywateli. Ja zajmuje się konkretami, z których mogę się rozliczać, czarno na białym, które wpływają na życie przedsiębiorców i konsumentów. I takimi sprawami chciałabym zajmować się w przyszłej kadencji.

Jedna rzecz nabiera specjalnego znaczenia w dzisiejszych czasach: to poczucie bezpieczeństwa jaki daje nam obecność w UE. Wzmocnienie jednolitego rynku UE jako wzmocnienie bezpieczeństwa Polaków, czy to przez budowę unii energetycznej, umowę handlową ze Stanami Zjednoczonymi, ochronę praw konsumentów, wzmocnienie siły polskich przedsiębiorców, rozszerzenie rynku pracy i edukacji dla młodych Polaków na całą UE

 

Do najważniejszych rzeczy, które znajdują się na mojej liście priorytetowej do zrobienia w PE w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów znajdziecie Państwo także m.in.:

 


Róża Grafin von Thun und Hohenstein
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Platforma Obywatelska

 

Zapoznaj się także z Manifestem Europejskim Platformy Obywatelskiej:

http://www.platforma.org/aktualnosc/36587/silna-polska-w-bezpiecznej-europie-europejski-manifest-platformy-obywatelskiej