Róża Thun

Europosłanka

Platforma Obywatelska

Róża Thun, Barbara Kudrycka, Michał Boni organizatorami Poland's Street Pulse

wystawa w Parlamencie Europejskim

Bardzo zależy nam, by Polska w Europie nie miała twarzy Kaczyńskiego i PiS. By Europa nie straciła w nas wiary, by wiedziano, że w Polsce tysiące ludzi wychodzi na ulice w obronie demokracji - powiedziała Europosłanka Róża Thun 

4 września w Parlamencie Europejskim odbyła się wystawa "Poland's Street Pulse". Zaprezentowano zdjęcia z protestów w Polsce autorstwa światowej sławy reporterów - Chrisa Niedenthala i Wojciecha Kryńskiego.

Twórcy zdjęć od przeszło 1,5 roku towarzyszą tłumom protestujących obywateli na ulicach polskich miast, pod sądami, Pałacem Prezydenckim, Sejmem i Senatem. Zdjęcia ukazują determinację Polaków w walce o wartości europejskie i przestrzeganie polskiego prawa. 

Róża Thun tak podsumowuje wydarzenie: - WOLNOSĆ! RÓWNOŚĆ! DEMOKRACJA! grzmią demonstranci pod polskimi i unijnymi flagami na ulicach w Polsce. Nie ustajemy w obronienaszych wspólnych, europejskich wartości, brutalnie deptanych przez partię rządzącą naszym krajem. Dziś korzystamy z dzieła wielkich, światowej sławy fotografów, żeby poprzez piękne i wzruszające zdjęcia wzmocnić naszą wiarę w Wolną i Demokratyczną Polskę w Unii Europejskiej.

Wystawę zorganizowali: Róża Thun, Barbara Kudrycka i Michał Boni - Posłowie Europejskiej Partii Ludowej

Relacja wideo z wernisażu: https://www.facebook.com/rozathun/videos/2396581180371235/

 

 

 

Zobacz również