Róża Thun

Europosłanka

Platforma Obywatelska

Konwencja Platformy Obywatelskiej

18 maja, Kraków
"Odddałbym mój głos z pełnym przekonaniem na Różę Thun" - te słowa poparcia dla kandydatki usłyszeliśmy od prof. Bartoszewskiego podczas Małopolskiej Konwencji Wyborczej PO. Sama Róża Thun przekonywała, że głos na PO zagwarantuje następnemu pokoleniu bezpieczną i silną Polskę w bezpiecznej Europie.

Róża Thun przekonywała, że ekipa Platformy Obywatelskiej to doświadczenie, przygotowanie i odpowiednie kompetencje sprawdzone w ciągu 7 lat rządzenia Polską oraz sukcesami na arenie międzynarodowej. Zaapelowała aby zmobilizować się i pójść koniecznie na wybory.

Czytaj dalej

Gościem specjalnym Małopolskiej Konwencji Wyborczej PO był minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W swoim wystąpieniu minister Sikorski wielokrotnie podkreślał, że nadchodzące wybory są niezwykle ważne dla przyszłości Europy. – „To wybór między Europą a prezydentem Putinem. Trzeciej drogi nie ma.” – ostrzegał w Krakowie szef MSZ. – "Musimy postawić na bezpieczeństwo i zapobiec, żeby parasol, który otwieramy nie był zardzewiały i dziurawy i nie potrząsali nim wariaci.” – apelował wiceszef partii.

Mocne słowa padły w odniesieniu do polityków PiS, którzy „są nie tylko skazani na europejską izolację, ale są wręcz dla Polski niebezpieczni”. “Receptą Prezesa Kaczyńskiego na agresję Rosji na Wschodzie jest otwarcie drugiego frontu z Europą i Niemcami.” – mówił podczas Konwencji Sikorski i dodawał: „Jako były Minister Obrony w polskim rządzie mówię: Panie Prezesie walka na dwa fronty to zły pomysł.”

 

 

Podczas Małopolskiej Konwencji Wyborczej PO zaprezentowani zostali kandydaci PO z okręgu nr 10, obejmującego województwo małopolskie i świętokrzyskie. Z okręgu wyborczego nr 10 do Parlamentu Europejskiego kandydują: europosłanka Róża Thun, były trener reprezentacji polskiej w piłkę ręczną Bogdan Wenta, europoseł Bogusław Sonik, posłanka Elżbieta Achinger, radny powiatu kieleckiego prof. Grzegorz Świt, poseł Andrzej Gut-Mostowy, były senator Stanisław Bisztyga, szefowa PO w powiecie brzeskim Katarzyna Pacewicz-Pyrek, przedsiębiorca z Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz posłanka Lidia Gądek.

Zobacz również