Aktualności

Czy na naszych oczach rozpoczyna się POLEXIT?

Gośćmi Anny Radwan w programie „Kwadrans z Europą” byli europosłanka Róża Thun, prof. Andrzej Nowak-Far oraz dziennikarz Tomasz Bielecki.

Ja uważam, od pierwszego rządu PiSu, że oni cały czas robią większe lub mniejsze kroki w kierunku wyprowadzania nas z UE (….). Widać coraz wyraźniej, że to czego dyktator nie znosi najbardziej, to wspólnoty, która kieruje się zasadami: wolnymi mediami, wolnymi sądami, trójpodziałem władzy, wolnościami obywatelskimi – przekonywała w programie „Kwadrans z Europą” Róża Thun.

Europosłanka z Małopolski stwierdziła, że działania polskiego rządu marginalizują nas w Unii Europejskiej, ale również destabilizują tą instytucje, co jest bardzo niebezpieczne. Dodała, że w Parlamencie Europejskim szykują się jeszcze trudniejsze tygodnie niż dotychczas. – Jestem pewna, że będą debaty żądające od Komisji Europejskiej szybszego reagowania „pieniądze za praworządność”. Już te naciski są (…). To debaty dotyczące Polski, są dla nas czymś niezwykle trudnym i przykrym – mówiła Róża Thun.

Całość rozmowy możesz obejrzeć tutaj.

Organizatorem dyskusji był Instytut In.Europa.

ms

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63