Aktualności

Wybory prezydenckie 2020

Dopisz się do spisu wyborców lub pobierz zaświadczenie! Idź głosować!
Tylko do wtorku, 23 czerwca można dopisać się do spisu wyborców w danej gminie. Zaświadczenie o prawie do głosowania odbierzesz maksymalnie do piątku, 26 czerwca.

Dopisanie się do spisu wyborców w mieście lub gminie, w której mieszkamy i tu planujemy zagłosować (zarówno w pierwszej jak i ewentualnej drugiej turze wyborów), możliwe jest przez internet lub bezpośrednio w urzędzie gminy.

Wniosek elektroniczny możemy złożyć poprzez ePUAP lub poprzez profil zaufany na stronie https://pz.gov.pl/pz/index (istnieje możliwość zalogowania się z poziomu bankowości internetowej).

Wniosek papierowy (wykaz niezbędnych danych, które musi zawierać znajdziesz tu: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dopisanie-do-spisu-wyborcow) dostarczamy do urzędu miasta/gminy najpóźniej do wtorku 23 czerwca.

Zaświadczenie o prawie do głosowania jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie wiedzą, gdzie będą przebywały w dniu wyborów. Z zaświadczeniem można zagłosować w dowolnej obwodowej komisji wyborczej na terenie kraju, jak również za granicą. Zaświadczenie można pobrać z właściwego urzędu miasta/gminy maksymalnie do piątku, 26 czerwca.  

Oprac. MS. Fot. za: pixabay.com

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63