Aktualności

X Łyk Wolności – O WOLNOŚĆ!

W przeddzień rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku

W wigilię rocznicy wyborów 1989 już po raz X odbył się w Krakowie Łyk Wolności zorganizowany przez Europosłankę Różę Thun, Posła Jerzego Meysztowicza i Komitet Obrony Demokracji region Małopolska. Tym razem w wydarzeniu wzięła udział cała zjednoczona opozycja.

Nie odpuszczajmy – zapisujmy się do komisji, pilnujmy nadchodzących wyborów samorządowych! Nie możemy oddać samorządów. Bez zaagnażowania każdego obywatela będzie trudno. W tym roku nasz toast wypijemy „O Wolność” a nie jak przez ostatnie lata „za wolność”. Musimy o tę wolność niezmrdowanie walczyć – apelowała do zgromadzonych Róża Thun.

Jerzy Meysztowicz podkreślił, że spotykając się w ubiegłym roku na Łyku Wolności byliśmy pewni, że najgorsze już za nami. Tymczasem PiS nadal rozmontowuje demokrację w Polsce. Praktycznie skasowano Sąd Najwyższy, upolityczniono KRS, zmieniono kodeks wyborczy, tylko po to, aby mieć większy wpływ na to, jaki będzie wynik wyborów. Tylko jeżeli będziemy razem mamy szansę odsunąć PiS od władzy – mówił.

Fryderyk Zoll zaapelował, aby wspólnie chronić wybory i czynnie uczestniczyć w akcjach Obywatelska Ochrona Wyborów i Wolontariusze Wolnych Wyborów. Każdy z Was jest potrzebny! – powiedział.

W tym roku w Łyku Wolności udział wzięły następujące organizacje:

*Platforma Obywatelska Małopolska *Komitet Obrony Demokracji Małopolska *Polskie Stronnictwo Ludowe Małopolska *Sojusz Lewicy Demokratycznej Małopolska *Unia Europejskich Demokratów *Partia Zieloni *Stowarzyszenie (S)prawa Kobiet *Stowarzyszenie Kuźnica

Zgromadzeni wspólnie zaśpiewali „Odę do Radości”.

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63