Aktualności

Wspólnie dla Wolności

12 maja 2018 #MarszWolności

12 maja 2018 roku Platforma Obywatelska, .Nowoczesna i Komitet Obrony Demokracji zorganizowały w Warszawie Marsz Wolności. 

Pragniemy pokoju i wolności, demokracji i praworządności, wzajemnego szacunku i wzajemnej odpowiedzialności, dobrobytu i bezpieczeństwa, tolerancji i zaangażowania, sprawiedliwości i solidarności. Polki i Polacy tylko stając wspólnie, ramię w ramię, mogą obronić nasze prawa obywatelskie, wartości europejskie w które wierzymy i dzięki którym możemy być prawdziwie wolni – pisali w zaproszeniu na marsz organizatorzy.

Grzegorz Schetyna – przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział do zgromadzonych: – Nasz #MarszWolności musi trwać! Mamy o co walczyć! O wolność, o godność, o demokrację! O miejsce Polski w Europie! To jest nasz cel! Razem go osiągniemy! – Podziękował również wszystkim tym, którzy bronili i bronią wolnych sądów.

Prof. Andrzej Rzepliński przypomniał, iż Unia Europejska to każdy z nas. Zaapelował: – Proszę nie tylko w imieniu swoim, ale także wszystkich sędziów w Polsce o to, żebyśmy stali na straży rządów prawa w Polsce, na straży wolności.

Marsz Wolności wsparli również aktorzy. Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn i Wojciech Pszoniak wygłosili wspólnie słynne filmowe zdanie, przystosowane do obecnych czasów:

„Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby przywrócić Polsce normalność”

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63