Aktualności

Podpisz! Obywatelski projekt ustawy o ochronie flagi UE

Zaangażuj się!

Obywatelski projekt ustawy o ochronie flagi europejskiej zakłada, iż państwo polskie będzie zobowiązane do otaczania jej szacunkiem a także prezentowania w sposób godny przed budynkami najważniejszymi instytucjami wraz z flagą polską. Autorzy projektu ustawy zawarli w jej treści zapis zakładający, że flaga europejska zajmuje drugie miejsce po fladze polskiej i w taki sposób ma być prezentowana.

Flaga Europejska przy instytucjach państwowych symbolizuje jeden z największych sukcesów, jakich dokonała Rzeczpospolita w historii. Dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej Polska stała się częścią jednego z najbardziej wpływowych obszarów na świecie. Silna i wpływowa Europa to nie tylko liczne dofinansowania, inwestycje, nowe drogi czy pociągi, ale przede wszystkim fundament polskiej racji stanu
i praworządności.

W czasach, gdy Prezydent RP porównuje członkostwo we Wspólnocie Europejskiej do utraty suwerenności i niepodległości a Pani Premier postanowiła usunąć flagę europejską z tła swoich wystąpień już na początku sprawowania urzędu, powinniśmy się czuć szczególnie zmobilizowani do ochrony flagi UE.

 Za uchwaleniem ustawy niech przemawia fakt, że zasady prezentacji i wywieszania flagi europejskiej nie znalazły do tej pory swojego miejsca w polskim prawodawstwie.

Jeżeli utożsamiasz się z ideami takimi jak: wolność, równość, demokracja, poszanowanie praw człowieka, niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, państwo prawa; to utożsamiasz się także z wartościami, jakie symbolizuje flaga europejska. Dlatego pomóż nam chronić jej wizerunek i podpisz się pod projektem ustawy.  

Liczymy na Ciebie! Przekaż znajomym!

Poniżej znajdziesz formularz do zbierania podpisów a także treść ustawy:

http://fronteuropejski.pl/incjatywa-ustawodawcza/

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...

Warning: Undefined variable $args in /home/server671027/ftp/wp-content/themes/thun/single.php on line 63