Aktualności

Róża Thun szefową kampanii Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski rozpoczął w Krakowie oficjalną kampanię wyborczą do Sejmu RP. Jak podkreślił Minister rzadko się zdarza aby osoba z takim doświadczeniem i kompetencjami jak Róża Thun zdecydowała się na bezpośrednie wsparcie w kampanii.

RÓŻA THUN SZEFOWĄ SZTABU MINISTRA RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO

RAFAŁ TRZASKOWSKI ROZPOCZĄŁ W KRAKOWIE OFICJALNIE KAMPANIĘ WYBORCZĄ
DO SEJMU RP, KTÓRĄ SYMBOLIZUJE HASŁO „DLA KRAKOWA”.

Jak podkreślił Rafał Trzaskowski rzadko się zdarza aby osoba z takim doświadczeniem i kompetencjami jak Róża Thun zdecydowała się na bezpośrednie wsparcie w kampanii. Dlatego też jest przekonany, że wspólnie przekonają krakowian do tego, że Kraków zasługuje na więcej.

 Róża Thun podkreśliła, że Rafał Trzaskowski to osoba, która sprawdziła się w Parlamencie Europejskim oraz jako wykładowca akademicki. „To wartość dodana do listy Platformy Obywatelskiej. Osoba z dużą rozpoznawalnością, wpływowa w szerokich kręgach europejskich i krajowych, która swoją energię i wiedzę będzie pożytkować dla Krakowa” – podkreśliła europosłanka. Wymieniła m.in. jego zaangażowanie w walkę o budżet europejski.

„Trzaskowski – to wartość dodana a nie spadochroniarz! Mam na kogo głosować! – podsumowała Róża Thun.  

Rafał Trzaskowski odsłonił także swoje hasło wyborcze „Dla Krakowa”. Wiceminister Spraw Zagranicznych pragnie skupić się na trzech zadaniach: polepszenie jakości życia w Krakowie /m.in. walka ze smogiem/, uczynienie z Krakowa centrum polskiej innowacji oraz otwarcie w Krakowie kierunku międzywydziałowego zajmującego się cyberbezpieczeństwem.

„Chciałabym aby moja energia została spożytkowana dla tego miasta. Chcę łączyć potencjał przemysłowy Krakowa z potencjałem akademickim aby ludzie uczący się i pracujący chcieli tutaj pozostać” – zaznaczył były minister administracji i cyfryzacji.

 Minister zaznaczył, że będzie także zabiegał i pilnował aby planowane duże projekty inwestycyjne takie jak Nowa Huta Przyszłości były skutecznie realizowane w kolejnych latach.

Wstępny raport Komisji Śledczej ds. Pegasusa gotowy [LINK]
16-11-2022
8 listopada br poznaliśmy tekst wstępnego raportu Komisji Śledczej Parlamentu...
Konkurs „Odnówmy Europę”
14-12-2021
Jeśli interesuje cię polityka europejska, a swoją przyszłość wiążesz z pracą ...